HAYVANCILIK

At Yetiştiriciliği

At Yetiştiriciliği

PROFOKS AHSX201

 AT YETİŞTİRİCİLİĞİNDE PROFOKS UYGULAMASI:

-      Kandaki laktik asidin parçalanmasını hızlandıran Profoks, yorgunluğu ve kas ağrılarını azaltır.
-      Hücresel kimyasalları yok eden Profoks, biyokimyasal yorgunluğu önler, fiziksel direnci arttırır. Sürekli profoks kullanımı yaşlanmayı geciktirir.
-      Profoks, eklemlerde oluşan iltihabı kurutur.  Bu sayede eklem ağrılarını giderir ve atın performansını arttırır.
-      Profoks kullanımı sinirsel iletimi arttırır, refleksleri kuvvetlendirir, kas kramplarını azaltır ve psikolojik direnci arttırır. Bu sayede atlar verilen komutlara çok daha hızlı tepki verirler, zorlu koşularda oluşacak strese daha uzun süre dayanabilirler.
-      Profoks, suyun dokular tarafından daha iyi emilmesini sağlar ve suyun vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Profoks terlemeyi arttırdığı gibi kaslarda ödem oluşumunu da azaltır. Bu hem ağrıyı azaltır hem de vücutta oluşacak enfeksiyonların daha hızlı atılmasını sağlar.
-      Profoks, tüm hücrelerin oksijence zenginleşmesini arttırdığı gibi thermogenesis’in de daha hızlı yükselmesini sağlar. Bu sayede atın enerjisi ve koşu performansı artar, maksimum hızda kalabilme süresi uzar.
-      Profoks kandaki enfeksiyonu yok eder böylece enfeksiyona bağlı hastalıklar tamamen önlenmiş olur. Hastalanmayan atlar her an koşuya hazırdır.  

team member image
  • ankara güvenlik sistemleri Kemal Muratoğlu Kemal Muratoğlu Kemal Muratoğlu Kemal Muratoğlu veri kurtarma Bulut Akacan