HAYVANCILIK

Yumurta Tavukçuluğunda

Yumurta Tavukçuluğunda

  PROFOKS TAYX401

YUMURTA TAVUKÇULUĞUNDA PROFOKS UYGULAMASI:

  PROFOKS sistemi, mikroorganizmaları hava ve su ortamında tamamen yok ederken, kompleks organizmalarda hiç bir negatif etkisi bulunmamaktadır. 

  Hava ve su uygulamalarının tamamında ortamın dezenfeksiyonu amacı ile kullanılan PROFOKS sistemi sadece O2 molekülleri bulundurmasından ötürü belli bir süre içerisinde ortamda hiçbir kalıntı bırakmadan saf oksijene dönüşür. PROFOKS gazı uygulanan ortamda tüm salgın hastalıklar önlenmiş oluken, salgın hastalığa yakalanmış hayvanların iyileşme süreci ise hızlandırılmış olur.

  PROFOKS uygulaması ile, hava ve havanın temas ettiği yüzeylerde hijyen sağlanır. Dış ortamdan gelen havanın patojenlerden arındırılması ile, yumurtalar üzerindeki her türden bakteri üremesinin ve barınmasının önüne geçilmiş olunacaktır. Böylelikle tam anlamıyla sağlıklı ürünlere sahip olunması ve ürünlerin raf ömürlerinin uzamaları sağlanır.
 
   Ayrıca, yine PROFOKS uygulaması ile kuluçka öncesi hijyeni, Potasyum Permanganat ve formaldehit fumigasyonu gibi sağlığa zararlı kimyasalların kullanımına gerek kalmadan yapılmaktadır.

  Hava kalitesi arttırılan ortamda, yumurtaların bozulmadan sağlıklı bir şekilde toplanmaları ve istiflenmeleri süreci de sağlanmış olur.

Yumurta Tavukçuluğu (Billboard)


İşlerler Yumurta Üretim Tesisi, Araştırma Raporu

team member image
  • ankara güvenlik sistemleri Kemal Muratoğlu Kemal Muratoğlu Kemal Muratoğlu Kemal Muratoğlu veri kurtarma Bulut Akacan