TARIM

Tarımda Su

Tarımda Su

   PROFOKS TSX101


TARIMDA SU UYGULAMASI :

  PROFOKS teknolojisi tarıma yeni bir boyut kazandırıyor. Açık tarım,seracılık ve sebze meyve üretimine verimlilik sağlarken, ürünleri  hasat zamanına kadar karşılaşılan sorunlardan ve zararlardan korumaya  yardımcı oluyor.
 
  PROFOKS sistemleri, güneş ışınları ile sadece statosferde oluşan enerjilendirilmiş oksijen gazını üretir ve tüm gücünü verimini oksijenden alır. Üretilen oksijenin tümünü havadan alan bir teknolojiye sahiptir. PROFOKS ile enerjilendirilmiş oksijen bir saat içerisinde saf oksijene dönüşür ve hiç bir kalıntı bırakmaz. Bu sistem serbest radikal üretmez ve bu nedenle uygulandığı ortamda okside olmuş toksik bileşikler oluşturmaz. 
 
  PROFOKS sistemlerinin kurulumu çok basittir ve işletme maliyeti düşüktür. PROFOKS cihazları sadece elektrik enerjisi ve ortamdan aldığı hava ile çalışır, elektrik tüketimi çok düşüktür. İleri bilgisayar teknolojisi ile donatılmış sistemlerde her türlü güvenlik önlemi mevcuttur. 
 
  Normal sulama , damla sulama veya ototmatik püskürtme sistemlerine kolayca uygulanabilen PROFOKS; su azot bağlamayı arttırarak, gübreden elde edilen verimi en üst düzeye çıkartır. Ürünlerin  büyümesi hızlanır. Mikroorganizmalara karşı son derece etkilidir. Bitkinin komplex dokularına hiç bir  zarar vermeden küf ve bakteri oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Böylece bitki üzerinde kalıntı bırakan zararlı tarım ilaçlarını kullanmaya gerek kalmaz. Bu durum  insan sağlığını etkileyen toksik ilaçların vermiş olduğu zararı ortadan kaldırırken, aynı zamanda ürünlerin hızlı büyümesini sağlayan hormon takviyesinin de kullanılmasının önüne geçmiş olacaktır. Hem maliyetten hemde zamandan  kazanmanızı sağlayacak PROFOKS sistemleri; sulama suyu ile kullanıldığında ürünler tarafından toprağa salınan veya mevcutta toprakta bulunan, ürüne zararı olan toksik meddeler, kimyasallar  parçalanarak toprakta kalıntı dahil bırakmaz. Bu sayede toprağı nadasa bırakmaya gerek kalmadan veya ilaç kullanmadan toprak yeniden ekime hazır hale gelmiş olur.
 
  PROFOKS uygulanmış su ile kök ve gövdede oluşan böceklenmeleri önlemek mümkündür. Mevcut  sulama suyuna uygulanan PROFOKS kaynaklı su ile köke yerleşecek böcekler uzaklaştırılırken, köke yerleşmiş olan böcekler ise ölür,bırakılan yumurtalar yok edilmiş olur. Püskürtme sistemi ile de gövdeye ve yapraklara yerleşmiş böceklenmeler tamamen önlenebilinmektedir. Tarım ilacı uygulanan ürünler PROFOKS’lu su ile yıkandığında da ilaç kalıntıları tamamen giderilecektir. Laboratuar ortamında 600 farklı pestisit üzerinde yapılan çalışmalarda, PROFOKS uygulanan ürünler %99,9999 oranında arındırılmıştır.

Tarım Uygulamaları (Billboard)

team member image
  • ankara güvenlik sistemleri Kemal Muratoğlu Kemal Muratoğlu Kemal Muratoğlu Kemal Muratoğlu veri kurtarma Bulut Akacan