HAYVANCILIK

Tavukçulukta Su

Tavukçulukta Su

  PROFOKS TASX401


TAVUKÇULUKTA SU UYGULAMASI:

  PROFOKS sistemi, mikroorganizmaları hava ve su ortamında tamamen yok ederken, kompleks organizmalarda hiç bir negatif etkisi bulunmamaktadır. Sadece oksijen olan PROFOKS molekülleri hücrelerin oksijence zenginleşmesini sağlayarak, hayvanların kanlarında bulunan mikroorganizmaları yok etmektedir.

  Hava ve su uygulamalarının tamamında ortamın hijyeni amacı ile kullanılan PROFOKS sistemi belli bir süre içerisinde ortamda hiçbir kalıntı bırakmadan saf oksijene dönüşür. PROFOKS gazı uygulanan ortamda tüm salgın hastalıklar önlenmiş oluken, salgın hastalığa yakalanmış hayvanların iyileşme süreci ise hızlandırılmış olur.

  Bulaşıcı hastalıklar uygun ortam oluştuğunda hayvanlar arasında çok hızlı yayılmakta ve çok büyük ekonomik kayıplara yol açmaktadır. PROFOKS gazının kanatlı hayvanların içme suyuna uygulanması ile, antibiyotik kullanımına gerek kalmadan , hastalık ve parazitlerin oluşması önlenir ve hasta olan hayvanların iyileşme süreçleri hızlandırılmış olur.

  PROFOKS’lu su tüketimi genetik olmayan, patojenlere  ve parazitlere bağlı hayvan ölümlerini önlemekle beraber, hayvanların yediği yemi daha sağlıklı kiloya dönüştürmeye yardımcı olur. Bu durum aynı yem miktarı ile, daha kilolu tavuk üretilmesini sağlar.

  PROFOKS su püskürtme tekniği ile, yumurta yetiştiriciliğinde de kümesin mantar, bit ve parazitlerden temizlenmesi sağlanır. Hayvanların bu asalaklardan kurtulması yumurta üretiminin veriminide arttıracaktır.

Et Tavukçuluğu (Billboard)

İşlerler Yumurta Üretim Tesisi, Araştırma Raporu 

Report of Broiler 

Et Tavukçuluğunda Profoks, Araştırma Raporu

team member image
  • ankara güvenlik sistemleri Kemal Muratoğlu Kemal Muratoğlu Kemal Muratoğlu Kemal Muratoğlu veri kurtarma Bulut Akacan